• 2019
  • Mar
  • 27

Co wpływa na możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego?

Kredytobiorca, nawet przy uruchamianiu prostego kredytu gotówkowego musi przygotować się na analizę ryzyka. Jakie czynniki bank bierze pod uwagę przy obsłudze zadłużenia i co może uniemożliwić nawiązanie współpracy? Odpowiedź na te pytanie znajdziesz na www.17bankow.com.

Ocena ryzyka kredytobiorcy
Kredyty krótkoterminowe to mniejsze ryzyko od zadłużenia długoterminowego ze względu na czynnik losowości. To przy długach długoterminowych dochodzi najczęściej do ogłaszania przez klientów bankowości detalicznej upadłości konsumenckiej. Z perspektywy wierzyciela to ogromna strata. Jeszcze kilka lat temu, przed wprowadzeniem aktualizacji prawnych większym ryzykiem charakteryzowały się kredyty udzielane w walutach obcych. Dzisiaj od takich umów się odbiega na rzecz kredytów w PLN (waluta zarobkowania). Analiza kredytobiorcy składa się z wielu punktów. Z tego powodu warto skrupulatnie wypełniać wnioski kredytowe, nawet przy wsparciu doradcy. Co trzeba wziąć pod uwagę? Na pewno wiek, liczbę osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym, a nawet zajmowane stanowisko. Osoby starsze nie mogą liczyć na duże zobowiązania w porównaniu do klientów w pełni aktywnych zawodowo. Na większy kredyt może liczyć klient z wykształceniem wyższym, o długim stażu zatrudnienia w jednym miejscu, z popularnej branży. Przy podpisywaniu umowy z bankiem detalicznym, w którym posiadasz rachunek osobisty sprawa jest nieco prostsza. Doradca monitoruje historię rachunku, regularność wpływów, nietypowe zdarzenia. To pozwala automatycznie ustalić wiarygodność.

Historia w BIK i BIG
Przy wnoszeniu wkładu własnego, większego niż ustawowo zakładany w kredycie hipotecznym, czy zabezpieczenia do kredytu gotówkowego kredytobiorca otrzymuje lepsze warunki spłaty. Zadbaj również o czystość w rejestrach Biura Informacji Kredytowej, a także w Biurach Informacji Gospodarczej. Pierwsze dotyczą zobowiązań bankowych, pozabankowych, a drugie pozostałych przeterminowanych długów na minimum 200 złotych przy 60 dniach opóźnienia. Scoring kredytowy łączy zatem właściwości ilościowe i jakościowe kredytobiorcy. Przy największym scoringu kredytowym bank otwiera się na negocjacje oprocentowania. W kredytach gotówkowych widać delikatne rozluźnienie w kwestiach analizy ryzyka kredytobiorcy (raporty Związku Banków Polskich). Ma to również związek z bardzo niskimi stopami procentowymi widocznymi w krajowej gospodarce.

  • Posted by admin
  • in
  • 2019
  • Lut
  • 12

Kredyt gotówkowy na 150 000 złotych na 108 miesięcy.

Najlepsze oferty kredytu gotówkowego na okres dziewięciu lat dla kwoty 150 000 złotych.

Kredyt gotówkowy na kwotę 150 000 złotych, w wielu bankach jest maksymalną kwotą o jaką może ubiegać się klient. Niektóre banki dają możliwość zaciągnięcia kredytu na wyższą kwotę, ale nie wiele jest takich ofert na rynku. Sprawdzimy najlepsze oferty kredytu gotówkowego na kwotę 150 000 złotych z okresem spłaty wynoszącym 108 miesięcy. Dla takiego kredytu gotówkowego udało nam się znaleźć łącznie sześć ofert. Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem jak najlepsza ofertą będzie kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP Paribas. Oferta dlatego zajmuje wysokie miejsca wśród najlepszych ofert, gdyż bank całkowicie rezygnuje w niej z naliczania prowizji za udzielenie zobowiązania. Jedynym kosztem jest oprocentowanie w wysokości 5,99% w skali roku. RRSO dla naszego zobowiązania będzie w wysokości 6,19% w skali roku. Kredytobiorca zaciągający tutaj kredyt dziewięcioletni na kwotę 150 000 złotych, będzie spłacał raty miesięczne po 1 800 złotych. Koszt całkowity kredytu będzie równy 44 622 złote. Kwota łączna jaką trzeba będzie oddać do banku wynosi 194 622 złote. Pożyczka na Piątkę w Alior Banku to oferta numer dwa. Oprocentowanie nominalne zobowiązania jest równe 5% w skali roku prowizja dla banku stanowi 9% kwoty kredytu, a wskaźnik Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania jest równy 7,53% w skali roku. Miesięczne raty będą po 1 728 złotych, a całkowity koszt kredytu będzie równy 50 080 złotych. Oznacza to, że kredytobiorca wybierając ten kredyt odda bankowi łącznie 200 080 złotych.

Pożyczka gotówkowa w Banku Citi Handlowym to trzecia z propozycji. RRSO ma tutaj dosyć niski poziom, bo wynosi 7,76% w skali roku. Oprocentowanie nominalne jakie nalicza bank ma wartość 5,99% w skali roku, a prowizja dla banku stanowi 6,00% pożyczonej kwoty. Każda rata miesięczna będzie po 1.800 złotych, co daje całkowity koszt zobowiązania w wysokości 53.413 złotych. Pożyczając w ramach tej oferty 150 000 złotych na okres lat dziesięciu kwota łączna jaką trzeba będzie oddać do banku będzie wynosiła 203 413 złotych. Pożyczka gotówkowa w Banku Millennium zajęła miejsce czwarte. RRSO ma tutaj wartość 11,21% w skali roku. Co do oprocentowanie nominalnego wynosi ono w skali roku 7,99%. Prowizja dla banku jest w wysokości 9,99% kwoty pożyczki. Rata miesięczna przy naszej kwocie 150 000 złotych będzie po 1.952 złote, co da całkowity koszt kredytu w wysokości 75 805 złotych. Zaciągając tutaj kredyt gotówkowy kwota jaką trzeba będzie oddać na koniec będzie równa 225 805 złotych. Ta oferta w porównaniu do trzech poprzednich jest już znacząco droższym rozwiązaniem. mBank i jego kredyt gotówkowy zajęły miejsce piąte w naszym rankingu. RRSO w przypadku tego zobowiązania gotówkowego wynosi 12,19% w skali roku, a oprocentowanie nominalne jest równe 7,99%. Prowizja dla banku równa jest 12,99% kwoty pożyczki. Tutaj trzeba będzie wpłacać do banku raty miesięczne po 1 952 złote. Kredyt wygeneruje koszt całkowity tego kredytu wyniesie 80 305 złotych. Łącznie trzeba będzie zwrócić do banku kwotę 230 305 złotych. Przechodzimy do miejsca szóstego jakie przypadło w udziale kredytowi gotówkowemu jaki oferuje Bank Credit Agricole. RRSO w przypadku wyboru tego zobowiązania będzie w wysokości 12,86% w skali roku, a oprocentowanie nominalne będzie równe 8,70%. Prowizja jaka naliczy sobie bank będzie w wysokości 12,50% kwoty pożyczki. Miesięczne raty będą po 2 008 złotych. Kredyt wygeneruje koszt całkowity rzędu 85 578 złotych. Daje nam to łączną kwotę do oddania w wysokości 235 578 złotych.

  • Posted by admin
  • in